DHI SAÇ EKİMİ

DHI
Saç Ekimi

"DHI Saç Ekimi, choi kalem tekniği olarakta bilinmektedir. FUE Tekniği'nden sonra en çok kullanılan saç ekim tekniğidir. DHI tekniği nedir? DHI tekniği avantajları nelerdir? DHI tekniği ile saç ekimi ayrıntıları."

 

Kalem tekniği olarakta bilinen DHI Saç Ekimi Tekniği tıraşsız saç ekimi isteyen kişilerde özellikle kullanılmaktadır. Kimi bilim insanları tarafından FUE’nin kalem versiyonu şeklinde nitelendirilse de kullanılan materyaller ve operasyonun gerçekleşmesi FUE’den farklı olduğundan ayrı bir saç ekim tekniği olarak DHI kabul edilmesidir.
 

DHI Saç Ekimi Tekniği Operasyon Süreci

DHI ve FUE tekniği benzerlikleri göze çarpmaktadır ancak iki tekniği birbirinden ayıran en önemli fark DHI Tekniği’nde kanal açılmadan implanter kalem ile saç köklerinin ekileceği alana saç ekiminin gerçekleştirilmesidir. Implanter kalem özel bir iğneye sahiptir. Alınan saç kökleri kalemin içine doğru sürülerek özel iğne yardımıyla kanal açmadan ekim gerçekleştirilmektedir.

 

Saç Ekiminde Sıfır Ağrılı Yöntem

İnsanların saç ekimi videolarını izledikten sonra oluşan acaba çok ağrı ve acı olur mu düşüncesini ağrısız ve iğnesiz lokal anestezi ile tamamen ortadan kaldırmaktadır. Bu sebeple daha iyi bir saç ekimi deneyimi yaşayarak insanlar evlerine mutlu şekilde dönmekte daha rahat bir süreç geçirmektedir. Minimum seviyede tutulan ağrı böylelikle tamamen sıfır seviyesine inmektedir.
 

DHI Saç Ekim Tekniği’nin Uygulanışı

Donör alandan alınan saç kökleri teker teker implanter kalemlerin içine yerleştirilmektedir. Özenle ve dikkatle yapılması gereken bir işlemdir. Saç köklerine zarar vermeden asistanların kalemlerin içine yerleştirip, uzmana kalemleri vermesi gerekmektedir.

Uzman kalemleri doğal saç görünüşüne uygun şekilde ekimini gerçekleştirir. Uzama yönü çıkma şeklini bozmadan saç köklerini açık alana yerleştirir.
4-6 adet arası choi kalemi operasyonda kullanılmaktadır. Ekim yapıldıktan sonra kalem asistana verilir ve yeniden kökler yerleştirilir. Bu işlem saç kökleri bitene kadar devam etmektedir.  Bu kalemlerin iğne ölçüleri kişinin saç kökünün yapısına göre değişebilmektedir.
 

DHI Avantajları

  • Saç kökleri doku dışında daha az sürede kaldığından, greft kaybı ve tutmama oranı daha düşük olmaktadır.

  • Kanal açma işlemi olmadığından kanama minimum düzeyde olmaktadır.

  • FUE Tekniğine göre DHI Tekniğinde daha hızlı iyileşme görülmektedir.Kişi bu sebeple hayatına daha kısa sürede dönebilmektedir.
     
  • Tıraşssız saç ekimi bu yöntem ile genel olarak tercih edilmekte ve daha az zorlukla yapılmaktadır.

 

DHI yönteminin dezavantajları

  • DHI Tekniği’ni kullanmak FUE Tekniği’ne göre daha fazla deneyim ve uzmanlık gerektirmektedir. İşinde uzman insanları bu konuda seçmek önemlidir.

  • Saç ekim operasyonu düşünenler için belki de en büyük dezavantajlardan maliyeti diğer tekniklere göre çok yüksek olmasıdır.

  • Ekim yapacak ekibinde, uzman gibi aynı şekilde asiste ederken dikkatli olması ve kondisyonu yüksek olması gerekmektedir.

 

Herkes DHI Saç Ekimine Uygun Mudur?

DHI Saç Ekim Tekniği, Kyungpook National üniversitesi bilim uzmanları tarafından geliştirilmiştir. Sebebi ise kıvrımlı ve ince telli saça sahip kişilerin saç ekimi operasyonunda başarı oranını arttırmaktır. İlk zamanlar bu amaç için geliştirilen kalemler düz ve kalın saç tellerine sahip kişilerde kullanılamıyordu. Şu an geliştirilen yeni uçlarla kalın ve düz saç tele sahip kişilerde de artık kullanılmaktadır.

Günümüzde son sistemde başarılı şekilde operasyonlar gerçekleştirilmektedir.  Choi uçlarıyla yapılan operasyonlarda uzmanlaşan klinikler saç ekiminde etkili ve en önemlisi doğal görünümlü sonuçlar elde edilebilmektedir.