FUE SAÇ EKİMİ

FUE
Saç Ekimi

"FUE Saç Ekimi Tekniği ulusal ve uluslararası alanda kabul görmüş, herkes tarafından onaylanmış bir saç ekim tekniğidir. FUE saç ekimi nedir? FUE saç ekimi sonrası iyileşme süreci , FUE saç ekimi fiyatı, tüm detayları."

FUE Saç Ekimi 21.yüzyılda erkekler tarafından en sık tercih edilen estetik operasyonudur. Dış görünüşü olumlu yönde etkileyen, özgüven arttıran ve en önemlisi kelliğe çare olabilecek bir operasyon olan saç ekiminin ileri teknolojiyle geliştirilmiş hali FUE Tekniğidir. Daha öncesinde iz bırakan sancılı bir operasyon süreci olan FUT tekniği kullanılırken şu anda ağrı sızı hissetmeden insanlar günlük yaşamına devam edebilmektedir.

Günümüzde FUE Saç Ekimi neredeyse her estetik operasyonu gerçekleştiren cerrah tarafından yapılabilmektedir. Bu konuya yıllarını veren farklı branşlarda uzmanlarda bulunmaktadır. Bu nedenle FUE Saç Ekimi operasyonu gerçekleştirecek kişinin yetkinliği kadar tecrübesi de önemlidir. Başarı oranı da her uzman veya cerrah için haliyle aynı olmuyor.  FUE Saç Ekimi operasyonunu gerçekleştiren profesyonel kişilerde güncel gelişmeleri takip etmesi gerekiyor. Bu şekilde hem saç ekimi operasyonu sonucu başarı oranı hem de bireyler kaliteli bir saç ekimi deneyimi yaşayabilecektir.

Araştırırken bu kıstaslar ayrıca göz önünde tutulması gerekmektedir. FUE Saç Ekimi operasyonu yanlış ellerde saç kaybı ile sonuçlanabilir. Her detayın titizlikle araştırılması gereklidir. Birçok reklam veren kendini öven uzman ve klinik var, peki seçim yaparken nelere dikkat edilmelidir?
 

FUE Saç Ekimi Tasarımı ve Ön Saç Çizgisi

FUE Saç Ekimi’nin en önemli aşamalarından bir tanesi olan ekilecek alanın tasarımı, kişinin anatomik yapısına uygun şekilde tasarlanmalıdır. Saç Ekimi operasyonu gerçekleştirecek kişi anatomik yapısının dışında bir istekte bulunursa, sebepleri ile açıklanması gerekmektedir. Ancak son karar tabii ki kişinin vereceği karardır.

Bu konuda daha önce saç ekimi operasyonu gerçekleştirmiş kişilerin örneklerini uzmanınızdan veya kliniğinizden isteyerek tasarımla ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

 

Saç Köklerinin Çıkış Yönünün Doğru Belirlenmesi

Saç ekiminde günümüzde yaygın olarak iki teknik kullanılmaktadır. FUE ve DHI teknikleridir. FUT tekniği geleneksel teknik olarak bilinmekte olup, dezavantajlarından kaynaklı olarak tercih edilmemektedir. İz bırakmayan teknikler olan FUE ve DHI teknikleri daha fazla saç ekimi yaptırmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir.

FUE Saç Ekimi işleminde ekim yapılacak açık alan yukarıda açıkladığımız gibi belirlenmesinin ardından donör alan adı verilen saçın arka bölgesi, ensenin üst kısmında ki saçlardan mikro motor adı verilen cihaz yardımıyla saç kökleri toplanmaktadır. Saç köklerine greft adı verilmektedir. Birli, ikili, üçlü kökler olarak ayrıştırılmaktadır. Yani bir saç kökünde kimi zaman üç tel saç olabilmektedir. Bu yapılan işlem esnasında en önemli ayrıntı saç köklerinin zarar görmeden alınmasıdır.

Donör alandan alınan greftlerin ekilecek alana yerleştirilmesi işlemine geçilirken önden saçın tepe noktasına doğru saç ekimi başlamaktadır. Saçın çıkış yönüne bakılarak saç kökleri sırasıyla belirlenen çizgide yerleştirilmektedir. Burada tercih edeceğiniz uzman veya kliniğin tecrübesi doğal görünümü sağlamanız konusunda ve başarılı bir sonuç elde etmede en önemli faktördür.
 

Ekilecek Saç Köklerinin Ense Bölgesinden Alınmasının Nedeni

 

Saçın arka bölgesinde yer alan saçlar en kuvvetli saçlardır. Dökülmesi en zor olan bölge olmakla birlikte hormonların çok fazla etki etmediği bilinmektedir. Ancak çeşitli sebepler ile ensenin üst kısmında yer alan saçlar saç ekimi operasyonu için yetersizse o zaman saçın yan bölgesi olana şakak kısmı, sakal bölgesi veya vücutta göğüs kısmından saçlar alınabilmektedir. Ancak ilk tercih her zaman saçın arka bölgesi olmasıdır. Saçın tutma oranının daha yüksek olduğu gözlemlenmiştir.

FUE Saç Ekimi İşlemi Sonrası

FUE Saç Ekimi operasyonu sonrasında 2. Gün pansuman, 3. Gün ise ilk yıkama gerçekleştirilmektedir. 10.gün ise kabuk dökme işleminin ardından saç ekimi operasyonu gerçekleştirdiğiniz anlaşılmamaktadır. 1. Ay geçtiğinde ekilen saçlar şok dökülme yaşayarak, tekrar çıkmak üzere dökülür. 3. Ay geldiğinde saçlarınızın ilk görüntüsünü görmüş olursunuz.  Toplamda 1 yıllık bir süreçtir.

Bu süreçte saç bakımlarınıza özen göstermeli yapay, kimyasal madde içeren şampuanlar veya saç spreyleri kullanmamalısınız. İlk yıkamanız saç ekimi merkezi tarafından gerçekleştirilir. Kabuk dökme işlemi ise ister kişi tarafından istenilirse saç ekimi merkezi tarafından da gerçekleştirilebilir. Kabuk dökme basit ve sorunsuz bir yıkamadır.

FUE Saç Ekimi İşleminde Fiyat Belirleme

FUE Saç Ekimi operasyonlarında sabit bir fiyat ve belirlenmiş bir ücret sıkalası bulunmamaktadır. Bu saç ekim merkezinin kalitesine, kullandığı medikal ekipmanlara ve size sunduğu avantajlara göre belirlenmektedir.

Ücret politikası greft başına ücret ya da maksimum greft üzerinden değerlendirme olarak geçmektedir. Bunlardan asıl önemli olan faktör işinin ehli, tecrübeli, isim yapmış bir merkez ile bu operasyonu gerçekleştirmektir.