KADINLARDA SAÇ EKİMİ

Kadınlarda
Saç Ekimi

Kadınlarda saç ekimi operasyonu, erkek hastalar ile aynı prosedürler izlenerek gerçekleştirilir. Fark olarak kadın hastaların saçları istenildiği halde tıraş edilmeden yapılabilir

İster uzun süreli ister kısa süreli olsun kadınlar erkekler gibi saçlarını kaybederler. Saçın tamamı incelmeye başlayabilir veya saç ayrılığınız gün geçtikçe genişleyebilir. Dökülme nedeniyle saçlarının tepesi açılıp incelmeye başlayabilir. Peki kadınlar neden saç dökülmesi yaşar ve saç dökülmesini önlemek mümkündür? Kadınlar için saç dökülmesi tedavisi hakkında bilgileri aktaralım.
 

DHT, erkeklik hormonu testosteronun bir türevi ve saçın ana düşmanlarından biridir. DHT belirli koşullar altında saç tellerini öldürecek ve saç dökülmesine neden olacaktır. Kadınlarda saç dökülmesi ile erkek saç dökülmesi arasındaki fark, saç dökülmesinin genişlemesine neden olması ve başın üst kısmındaki saçların giderek azalmasıdır. Yani kadınlar erkekler gibi gelişim çizgisini oynamayacak, bu alanlarda boşluklar oluşacaktır.


Kadınlar için saç dökülmesi tedavisinden önce saç dökülmesi sebeplerini de incelemek gerekiyor. Hormonsal, stres, saça yapılan sert uygulamalar, saçın maruz kaldığı kimyasallar (boya, yanlış şampuan) gibi sebeplerin öncelikle elenmesi gerekmektedir.


Kelliğe kadar gittiğinde açıklık fazlalaştığında ise tek çözüm kadın saç ekimidir.
Fue tekniği ile saç ekimi kadın saç ekiminde başlıca yapılan tekniklerdendir. Başarılı saç ekim sonuçları mevcuttur. Tıraşsız saç ekimi yapılarak saçların tamamı kesilmeden operasyon gerçekleştirilir.  En iyi saç ekimi kliniklerinden biri olan, saç ekimi Türkiye’de ünlülerin tercih ettiği Istanbul Hairline saç ekim kliniği bu konuda birinci tercihiniz. Saç restorasyonu ile saçınız tamamen dolgun ve sık bir hale kavuşacak, özgüven ve görünüş sıkıntınız ortadan kalkacaktır.

Saç ekimi acısız ve ağrısız bir operasyon olmasının yanı sıra saç dökülmesi tedavisine kalıcı çözüm üretir. Kellik tedavisi artık sizin için gereksiz hale gelecektir. Saç kaybı yaşamadan saç ekimi operasyonu başarıyla gerçekleştirilir. Saç ekimi süreci klinikte yer alan uzman ekiple koordineli şekilde bakımlarınız planlanarak ilerlemektedir. Saç dökülmesini durdurmak, kadınlar için saç dökülmesi tedavisi hakkında yaşadığınız sorunu gidermek için Istanbul Hairline ekibinden destek ve bilgi alabilirsiniz.