SAÇ EKİMİ FİYATLARI

Saç Ekimi
Fiyatları

Saç Ekimi İçin Uygunmuyum

Saç ekimi yaptırarak saçlarını kalıcı olarak geri kazanan kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Ancak sadece saç ekimi yaptırmak istemek yeterli değildir. Öncelikle hem erkek heme kadın hastalar için saç ekimi uygunluk durumuna bakılmaktadır.

1.Saç Ekimi Donör Alan Yeterliliği

Saç Ekimi Donör Alan Nedir?

Donör alan, saçın en kuvvetli olduğu saçın arka kısmı, ensenin üstünde yer alan, iki kulak arasında kalan bölgedir. Her ne kadar bazı kliniklerde sakal ve vücudun diğer bölgeleri donör alan olarak kullanılsa da en başarılı sonuçlar saçın arka bölgesinde yer alan saç köklerinden alındığı hastalar üzerinde gözlemlenmiştir.

Donör Alan Nasıl Belirlenir?

Donör alan saç tellerinin en kuvvetli olduğu dökülmesi ise en zor olan alandır. Saçın yan ve arka bölgeleri saça zarar veren DHT hormonundan etkilenmemektedir.  Bu alanlar saç ekimi öncesi doğal görünümü bozmayacak şekilde belirlenir.

Donör Alandan Kaç Greft Alınmaktadır

Donör alandan alınacak greft sayısı hastanın açık alanına ve donör alanda ki yeterliliğine bağlıdır. Saç ekimi yapılacak alanda açıklık fazla ise doğal görünümü bozmayacak şekilde maksimum greft alımı yapılması planlanır. Bire bir muayene ile kesin bir sayı verilirken net fotoğraflar üzerinden hastalara ancak tahmini bir sayı verilebilir. Donör alanda ki saç kalitesi bunun için önemlidir.

Alınacak Greft Sayısının Yanlış Belirlenmesi Hangi Durumlara Yol Açar

Açık alana istinaden greft sayısı genel olarak maksimum şekilde alınmaya çalışır. Eksik ya da fazla bir alım yapılması halinde doğal görünümü bozacak bir durum ortaya çıkabilir. Bu sebeple planlama doğru yapılmalı, deneyimli saç ekimi uzmanları tercih edilmelidir.

Vücudun Farklı Bölgerinden Greft Alınabilir mi?

Günümüzde böyle bir işlem en sağlıklı olarak sakal bölgesinden yapılmaktadır. Yapısı saç ekimine uygundur. Ancak göğüs kılı, bacak kılı, kol kılları gibi daha farklı yapıda olan kıllar için başarı garantisi verilememektedir.

Donör Alan ve Ekim Alanı Arasında ki İlişki Nedir?

Doğrudan bağlantılı olup saç ekimi başarısı tamamen buna bağlıdır. Açık alanın genişliği ve donör alanın yeterliliği birbirleriyle uyuşmalıdır. Ekim alanı geniş donör alanı yetersiz ise istenilen sıklıkta bir saç ekimi operasyonu sonucu olmayabilir.

Donör Alandan Alınan Greftler ile Tüm Saçsız Alan Kapatılabilir mi?

Bu kişiden kişiye değişen ancak saç analizi sonrası elde edilecek bir bilgidir. Donör alanı saç kalitesi yeterli ise tüm saçsız alan tek seansta kapatılabilir. Önemli olan bu noktada doğal görünümü bozmamak ve ekim yapılan alanda yine doğal görünüm yaratmaktır. 7000 grefte kadar donör alanı kalitesi yüksek ise saç ekimi tek seansta yapılır ancak donör alanın tahrip edilmemesi için 2.seans saç ekimi planlaması yapılabilmektedir.

Donör Alan Durumuna Göre Saç Ekimine Uygun muyum?

Yukarıda ki bilgiler ile saç ekimi donör alan durumunuzun yeterliliği belirlenebilir. Daha sağlıklı olması için bire bir ön muayene, online konsültasyondan birini seçip iletişim kurarak net bilgilere sahip olabilirsiniz.

2. Sağlık Durumuna Göre Saç Ekimi Uygunluğu

HIV + (Pozitif) hastalara saç ekimi yapılır mı?

HIV pozitif hastalara tarafımızdan saç ekimi yapılmamaktadır.

Hepatit türü hastalara saç ekimi yapılır mı?

Hepatit C hastalarına saç ekimi yapılamamaktadır. Hepatit B hastalarına ise özel ekipmanlar ile saç ekimi yapılmaktadır.

Şeker Hastalarına Saç Ekimi Yapılır mı?

Şeker hastalarının tahlilerini operasyon öncesi güncel olarak yaptırıp hangi tip diyabete sahip olduğunu öğrenmeleri gerekmektedir.  Bire bir muayene esnasında kesinlikle son durumu tarafımıza belirtilmelidir. Şeker seviyesi maksimum 150 olmalıdır. Bu bilgiler ışığında gerekli tedbirler sonrası saç ekimi şeker hastalarına da yapılabilir.

Kalp Hastalarına Saç Ekimi Yapılır mı?

Kalp hastalığına sahip kişilerin şeker hastalığı örneğinde olduğu gibi öncelikle doktor muayenesinden geçmeleri ve saç ekimine uygunluk raporu almaları gerekmektedir. Özellikle kan sulandırıcı ilaç kullanılıyorsa buna ekim öncesi doktor kontrolünde son verilmesi şarttır.

Sedef Hastalarına Saç ekimi Yapılır mı?

Sedef hastalığına sahip kişilerin öncelikle dermatolog onayı almaları şarttır. Sedef cerrahi müdahele sonrası daha fazla ortaya çıkan bir hastalık olduğundan kontrol altında tutulması gerekmektedir.

Hipertansiyon Hastalarına Saç Ekimi Yapılır mı?

Hipertansiyon hastalarının durumu doktor kontrolü ile yapıldıktan ve onay alındıktan sonra saç ekimi yapılabilir. İlaçlar düzenli kullanılıyor olmalı ve atak geçmişi yakın zamanda olamamalıdır. 140/90 maksimum tansiyon seviyesi olmalıdır. Bu bilgiler ışığında saç ekimi yapılabilir.

Guatr Hastalarına Saç Ekimi Yapılır mı?

Saç ekimi öncesi son test raporuna göre seviyeler uygunsa saç ekimi yapılabilir. Ancak test raporu istenilen seviyelerde değilse tedavi uygulandıktan 1 ay sonra tekrar yapılacak test sonucuna bağlı olarak saç ekimi yapılabilir.

Epilepsi Hastalarına Saç Ekimi Yapılır mı?

Saç ekimi uygunluğu önce doktora danışılmalı eğer sorun yok ise operasyona uygunluk yazısı alınarak saç ekimi yapılabilmektedir.

Seboraik Dermatit Hastalarına Saç Ekimi Yapılır mı?

Dermatit hastaları halen hastalılıkları devam ediyor saç ekimi yaptıramazlar. Kontrol altına alınıp dermatolog onayı geldikten sonra saç ekimi uygunluğu verilebilir.

Liken Planus Hastalarına Saç Ekimi Yapılır mı?

Saç ekimi bu hastalığa sahip olan kişilere önerilmez. Çünkü başarı oranı garantisi verilmemekle birlikte olumsuz bir sonuç oranı daha yüksektir.

Cushing Hastalarına Saç Ekimi Yapılır mı?

Test sonucu uygun seviyelerde değer gösteriyorsa ve ekime engel bir durum yok ise doktor onaylı olarak saç ekimi yapılabilir.

Vitiligo Hastaları Saç Ekimi Yaptırabilir mi?

Saç derisinde operasyon sonrası yeniden ortaya çıkabilir ve saçlara zarar verebilir. Bu sebeple dermatolog onayı ile saç ekimi yapılabilir.

Mantar Hastalarına Saç Ekimi Yapılabilir mi?

Saç derisinde aktif şekilde mantar olan hastalara saç ekimi yapılamaz. Tedavisi sonrası tamamen kontrol altına alınan ve tedavisi tamamen tamamlanan hastalar dermatolog onayı sonrası saç ekimi yaptırabilir.

3. Kadınlarda Saç Ekimi Öncesi Özel Koşullar

Kadınlarda saç dökülmesine aşırı stres, hormonal dengesizlik, ilaç yan etkileri, cilt rahatsızlıkları, hastalık yan etkileri, kaza sonucu oluşmuş dökülmeler ve çekme sonucu meydana gelen dökülmeler ile saç kaybı yaşanmış olabilmektedir.

Saç ekimi operasyonunda başarıyı sağlayan temel faktörler olan; donör alan kalitesi, ekilecek alanın genişliği, saçın kalitesi ve saç dökülme tipinin etkisidir. Saç ekimi operasyonu öncesinde planlamalar bu şekilde yapılmalıdır. Özellikle hormon seviyesi ve kan değerline bağlı bir dökülme şüphesi var ise konu net olarak değerlendirilmeli ve tıbbi tedavi sonrası saç ekimi uygunluk doktor tarafından verilmelidir.

Saç ekimi fiyatları, saç ekim merkezlerine bağlı olarak değişmektedir. Bu hizmetin herkes tarafından kabul görmüş net bir fiyatı bulunmamaktadır. Bunun sebebi ise kullanılan medikal ekipmanların kalitesi, operasyona giren ekibin uzmanlığı, saç ekilecek kanalların açılmasını sağlayan uzmanın deneyimi, kliniğin lokasyonu gibi bir çok ölçüt bulunmaktadır. Tüm bu koşulların değerlendirildiği yazımızda tüm detaylara erişeceksiniz.

Saç ekimi fiyatları araştırmasını yaparken, çok fazla seçenek ile karşılabilirsiniz. Bunlar arasından size en uygun olanı seçmek başta zor gelebilmektedir. Ancak detaylı araştırma yapmadan tamamen sonuçlarına ikna olmadan bir klinikte karar kılmak kalitesiz bir saç ekimi deneyimi yaşamanıza neden olabilir. Bazı klinikler tamamen şeffaf iken bunun dışında yer alan klinikler pazarlama stratejisi olarak çeşitli yollar ile insanları kandırabilmektedir. Bunların detaylarından önce size en uygun saç ekimi fiyatını sağlayacak koşullara bakmamız gerekiyor.

Her saç ekim merkezinde farklı kategoriler üzerinden farklı fiyatlandırma görmekteyiz. 

Maksimum Greft Tek Fiyat: Bu fiyat politikası ihtiyaç duyduğunuz greft sayınız ne kadar olursa olsun değişmeyen sabit fiyat olduğunu belirtmektedir.

Greft Sayısı Kadar Ücret: Bu yöntemle sadece ihtiyaç duyduğunuz kadar saç greft ücretini ödeyip saçınızı ektirmiş olacaksınız. İlk bakıldığında ne kadar mantıklı gözükse de greft başına ücret ile çalışan saç ekim merkezlerinin, maksimum greft ile çalışan saç ekimi merkezlerinin fiyat konusunda üstüne çıkabilmektedir. 

Saç Ekim Tekniğine Göre Fiyatlandırma: FUE, FUE Sapphire, DHI teknikleri ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır. Her tekniğe özgü maliyetlere göre fiyatlandırma yapılabilmektedir.

Saç Ekimi Yapacak Ekibe Göre Fiyatlandırma: Günümüzde çok fazla deneyimli ve deneyimi az saç ekimi uzmanı ve ekipleri bulunmaktadır. Buna istinaden ekim yaptıracağınız klinik kaliteye göre fiyatlandırma yapabilmektedir.

Saç ekimi fiyatları başlığımızda saç ekim merkezlerinin hangi kategorilerde fiyatlandırma yaptığını inceledik. Şimdi greft fiyatlarını inceleyeceğiz.

Greft Nedir? Greft Fiyatları

Greft saçınızdan alınarak açık bölgeye ekimi yapılacak saç greft ifade etmektedir. Saç ekimi öncesinde detaylı muayeneden geçerek, saçınızın ekime uygunluğu, saç greft durumu, açık bölgeye saç ekimi sonrası tamamen kapatabilecek potansiyelde mi bunları öğrenebilirsiniz.

İhtiyacınız olan greft, seçeceğiniz teknik, yaptıracağınız klinik ve ekip saç ekimi fiyatını etkileyecek diğer faktörlerdir. Ortalama 1000 greft ile sakal ekimi, ortalama 2000-2500 greft ile bölgesel olarak seyrekliği giderme, 3500 greft üstüne tamamen bir operasyon sürecine dahil olabilirsiniz.

Greft miktarı arttıkça saç ekimi, sakal ekimi, bıyık ekimi süreci de bir o kadar uzamakta ve doğru orantılı olarak maliyet artmaktadır. Kullanılan malzeme, yan ekipmanlar, saç ekimini yapacak ekip ve başındaki uzman bu konuda önem teşkil etmektedir.

Saç ekimi yaptıranların sıklıkla sorduğu soru ise “Bana ekilecek greft sayısı sadece 1500 greft neden bu kadar fiyat yansıtıyorsunuz?”. Kişi kendine göre haklı ancak operasyon maliyeti sadece greft sayısına bağlı değildir. Operasyona girecek 4 kişilik bir ekip, anestezist, saç ekimi yapılacak ortam, kullanılacak tıbbi malzemeler ve ekipmanlar değişmeyeceğinden bu saç ekim fiyatlarına yansıyacaktır.

Greft başına ücret olarak yapılan ekimlerde saç kaliteniz ne kadar iyiyse yapılan greft başına ekimlerin maliyeti düşecek sizin için o kadar avantajlı olacaktır. Daha az greft ile daha yoğun bir saç ekimi deneyimi hem maddi hem manevi açıdan sizi olumlu yönde etkileyecektir.

“Peki kaç grefte ihtiyacım var?” Bu sorunun cevabını en net şekilde öğrenmek için hemen online danışmanlarımız ile iletişime geçerek saçınızın önden, tepeden ve ensenizin üst kısmından fotoğraflarını yollayabilir gerekli tüm bilgileri alabilirsiniz.

Kesin sonuç belirtmemek ile birlikte tahmini bir sonuç görmek isterseniz, Norwood Ölçeğine bakabilirsiniz.

TIP 1: Saç dökülmesi bu dönemde başlamış ancak pek dikkat çekmemiştir. Belirgin bir değişiklik olmamasına rağmen, seyrelme faktörü dikkatli analizlerle anlaşılabilir.

TIP 2 ve TIP 2A: Saç ön çizgisi geriye gelmeye başlamış, şakak bölgesinin üst kısmından itibaren genişlemeler meydana gelmiştir.  Saç ekiminin daha net sonuç vermesi adına saçlarda yaşanan dökülmenin yavaşlaması gerekmektedir. TIP 2 ve TIP 2A saç dökülmesi örneğinde ortalama 1500 greft ihtiyacı bulunmaktadır.

TIP 3, TIP 3A ve TIP 3V : Seyrelmeler sonucu saç ön çizgisi tepe noktasına doğru gözle görülür şekilde gerilemeye başlamıştır. Şakak bölgesinde ki açılmalar daha da bu evrede artmıştır. Aynı zamanda tepe noktasında da ufak açılmalar gözlenmektedir. Bu evrede ortalama greft ihtiyacınız 2500 greft olarak karşımıza çıkmaktadır.

TIP 4 ve TIP 4A : Erkeklerde en fazla görülen saç dökülme şekli diyebiliriz. Tepe noktasına kadar açılma hızlanmış kulak hizasına kadar gelmiştir. Ortalama 3500 greft ihtiyacı bulunmaktadır.

TIP 5 ve TIP 5A : Ön hat ile tepe noktası neredeyse birleşmiş açık alan net şekilde ortaya çıkmıştır. Ortalama 4500 greft ile ancak açıklık kapatılabilmektedir.

TIP 6 ve TIP 7 : Saçın orta kısmı ile tepe noktası sınırı tamamen ortadan kalkmış ve kellik durumu oluşmuştur. Donör alanın yeterli olması halinde 5500 greft ve üstü bir ekimle ön çizgiden tepe noktasına doğru yapılacak sık bir saç ekimi eski görünüşü tekrar kazanmayı sağlayabilir.

(Greft sayıları yapılan operasyonlardan ortalama veriler olup kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Kişinin saç kalitesine göre greft sayısı artabilmekte veya azalabilmektedir.)

Saç ekimi fiyatlarını etkileyen unsurlardan bir diğeri saç ekim tekniğine bağlı olarak yapılan fiyatlandırmalardı. Tekniklerine göre fiyatlardırmayı inceleyeceğiz.

Saç Ekimi Tekniğine Göre Fiyatlandırma

Saç ekimi maliyetlerinde grefte bağlı etkileri gördükten sonra şimdi de diğer önemli bir ölçüt saç ekim tekniklerini inceleyeceğiz. Saç ekim teknikleri arasında yaygın olarak Saç Ekimi Türkiye’de kullanılan FUE ve DHI teknikleridir. Robotik saç ekimi ise fiyatından dolayı talep çok fazla edilmemekte yaygın olarak ülkemizde kullanılmaktadır.

Ayrıca Tıraşsız Saç Ekimi talep edilmesi halinde saç tipinizde müsait ise genel olarak klinik tarafından ekstra ücret alınmadan bu şekilde saç ekimi yaptırabilirsiniz. 
Bu fiyatlar Saç Ekimi Türkiye ve genel olarak Saç Ekimi İstanbul klinikleri baz alındığında ortalama fiyatlar olarak karşımıza çıkmakta olup, kullanılan malzeme kalitesi, medikal ekipmanlar, operasyona girep ekip deneyimi ve sunulan hizmet kalitesi ile birlikte değişkenlik gösterebilmektedir.

“Peki hangi saç ekimi tekniğini seçmeliyim?” bu sorunun en net cevabını ancak birebir yapılan bir muayene sonrası öğrenebilirsiniz. FUE, FUE Safir, DHI veya Robotik Saç ekimi farketmeksizin önemli olan deneyimli bir uzman kadrosunu bünyesinde barındıran bir klinik ile bu operasyonu gerçekleştirmenizdir. En pahalı teknik bile deneyimsiz ya da işini sağlıklı şekilde yapmayan bir ekip ile korkulu rüyaya dönüşebilir. Bunun için öncelikle araştırın, inceleyin, yerinde görün ve mutlaka sorular sorun. Daha sonrasında size muayene eden uzman ile birlikte bütçenize de en uygun saç ekim tekniğini seçebilirsiniz.
 

FUE Tekniği ve Saç Ekimi Fiyatları

FUE yöntemi, donör bölgeden saç greftlerinizin toplanması ve tek tek ekilmesi için mikro motor cihaz yardımı gerektiren bir işlemdir. Günümüzde en çok kullanılan temel saç ekimi yöntemidir. Diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında FUE saç ekimi daha ekonomiktir.

FUE tekniğinde kullanılan malzeme ve uç kalitesine bağlı olarak fiyatları artış gösterilmektedir. Manuel işlem yerine daha kaliteli bir saç ekimi deneyimi sunan micromotor, günümüzde yaygın olarak kullanılmakta ve başarı oranı yüksektir.
 

DHI Tekniği ve Saç Ekimi Fiyatları

DHI yönteminde (Choi Pen veya Pen tekniği olarak da bilinir) medikal kalem yardımı ile kanal açma ve greft yerleştirme aynı anda gerçekleştirilir. DHI yönteminin birçok avantajı vardır ancak bu DHI yönteminin her tip saç için en ideal saç ekimi yöntemi olduğu anlamına gelmez.

DHI tekniği ile saç ekiminin fiyat aralığı, saç ekimi için kullanılan medikal malzemeler nedeniyle diğer yöntemlere göre daha yüksektir. Tek kullanımlık bir medikal kalem kullanımı direkt implant fiyatına ulaşabildiğinden, avantajının operasyon süresini kısaltmak ve dezavantajının ise maliyeti arttırmak olduğu görülebilir.
 

Tıraşsız Saç Ekimi ve Saç Ekimi Fiyatları

Saçın kesilmeden saç ekimi yapılan yani Tıraşsız Saç Ekimi fiyatları kimi kliniklerde fark ücret alınmadan kimi kliniklerde ise ücret politikası gereği fark ücret alınarak yapılan saç ekimi türüdür.

FUE tekniği ve DHI tekniği içerisinde kullanılarak saç tipi uygun ise Tıraşsız Saç Ekimi yapılabilir.Genellikle kadınların tercih ettiği Tıraşsız Saç Ekimi son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.
 

Robotik Cerrahi Saç Ekimi ve Saç Ekimi Fiyatları

Yine FUE yöntemine dayalı robotik saç ekiminde greftlerin toplanması doktor kontrolünde bir bilgisayar tarafından yapılır. Toplanan saç greft ekiminin ilerleyen aşamalarında robotlar devre dışı bırakılacaktır. Saç greftleri doktor ve hemşireler tarafından açılan kanallara yerleştirilir. 

Robotik saç ekiminin fiyatı FUE'nin yaklaşık iki katıdır çünkü yüksek düzeyde altyapı teknolojisi gerektirir. Bilgisayar destekli robotik ekipmanın yüksek maliyeti ve ekipmanın şu anda sadece yurt dışından ithal edilmesi nedeniyle robotik saç ekiminin fiyatı döviz kurlarına göre yükselebilmektedir.
 

Saç Ekim Fiyatlarını Etkileyen Diğer Faktörler

Temel olarak değindiğimiz gibi Greft Sayısı, Saç Ekimi Teknikleri, Doktor/Uzman Seçimleri, Saç Ekimi Merkezi bu konu da belirleyici faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Greft sayısı ve Saç Ekimi Teknikleri başlıklarında detaylıca bahsettik. Diğer önemli başlıklar olan operasyonunuza girecek uzman ve ekip seçimi ile saç ekim merkezi seçiminin önemli noktalarına değineceğiz.
 

Doktor/Uzman Seçimi ve Saç Ekimi Fiyatları

Doktorun becerileri, tecrübesi veya popülerliği saç ekiminin fiyatını etkileyecektir. Saç ekimi sürecinde ünlenen, teknolojik yenilikleri literatüre kazandıran veya olumlu öneriler alan, çeşitli seminer ve seminerlere katılan doktorlar, saç ekimi fiyatları normalden daha pahalıdır. Bununla birlikte, medya ve reklam kanallarını kullanan popüler doktorların fiyatları son dönemde keskin bir şekilde yükseldi.

Ayrıca günümüzde ameliyatların hekim olmayan kişiler tarafından yapıldığı bilinmektedir. Tıp eğitimi olmayan kişiler için saç ekimi çeşitli risk faktörleri bulacaktır.

“Doktor veya uzman olmadan gerçekleştirilen operasyonlar var mıdır?”. Son yıllarda saç ekimi yaptırmak isteyenlerin sıklıkla sorduğu sorulardan bir tanesi olmuştur. Maliyeti düşürdüğünden dolayı 3 kişilik bir ekip operasyona girerek hem greftleri alıp hem kanal açıp hem de ekim işlemi yapabilmektedir. Ancak en sağlıklı ve başarılı sonuçlar uzman gözetiminde veya birebir olarak uzman kişilerin gerçekleştirdiği saç ekimi operasyonlarından geçmektedir.
 

Saç Ekim Merkezi ve Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekim merkezinin fiyat belirleyici faktörü saç ekim merkezidir. Seçtiğiniz saç ekim merkezi, ödemeniz gereken fiyatı cerrahi gerekliliklerin ötesinde azaltabilir veya artırabilir. Doğru koşullar sağlanmadığı taktirde firmalar merdiven altı şeklinde tabir edilen düşük maliyetli firmalar, çok ucuz fiyatlarla saç ekimi gerçekleştirebilirler. Bir saç ekim merkezinden ortalamanın altında ucuz bir fiyat aldığınızda en önemli kontrol noktası Sağlık Bakanlığı tarafından saç ekimi için onaylanmış olup olmadığıdır. Ayrıca saç ekim ekibinde uzman olup olmadığını sormalı ve kontrol etmelisiniz.

Saç ekim merkezinin fiyatı sağladığı VIP hizmetten, uzman bulunan deneyimli ekip kadrosundan ya da reklam giderlerini hastaya yansıtarak bu şekilde gelir sağladığından olabilir. Size sunulan teklif içerisinde bulunan imkanlara bakarak, iyi bir gözlemleme ile farkı anlayabilir böylelikle en doğru tercihi yapabilirsiniz.

Saç ekimi merkezini etkileyen diğer faktör ise bulunduğu lokasyon olarak karşımıza çıkar. Saç ekimi istanbul fiyatları ilçeler göz önüne alındığında bile fiyat farkları görülebilmektedir.

Saç Ekimi Merkezi Seçerken İnce Noktalar
•   Saç ekim merkezi Sağlık Bakanlığı’nın getirdiği yasal gereklilikleri karşılıyor mu? Doktora ve merkeze ait hukuki belgeler açıkça ilan edilmelidir, merkeze gittiğinizde lütfen kontrol edin.
•   Saç ekimi operasyonunuza sadece ekip mi yoksa uzman da girecek mi? Uzman sadece gözetimde mi olacak yoksa dahil olacak mı? Bu soruların cevabını mutlaka isteyiniz
•   Operasyonunuza girecek ekip sayısı ve deneyimlerini öğrenin.
•   Uygulanacak aç ekimi tekniği hakkında mutlaka bilgi alın.
•   Greft başına ücret mi yoksa maksimum greft tek fiyat olarak mı ücretlendirme yapılacak sormayı unutmayın
•   Greft ekilecek alanın kaç greft ihtiyacı olduğunu öğrenin
•   Saç ekimi sonrası kullanılacak medikal ekipmanlar fiyat içine dahil mi?
•   Transfer, konaklama gibi hizmetler fiyat içine dahil mi?
•   Saç ekimi sürecinde ve sonrasında ne kadar destek mevcut öğrenin.
•   Saç ekimi yapacak ve saç çizginizi çizecek uzman ile mutlaka görüşün
 

Saç Ekimi Türkiye Fiyatları

Diğer ülkeler ile kıyaslandığında Türkiye fiyat ve kalite olarak çok üst seviyelere çıkmış durumda. Son yıllarda Arap asıllı bir çok hasta ile birlikte Amerika, Avrupa ve Güney Amerika’dan bir çok hasta Türkiye’de saç ekimi hizmeti aldı.

Yurtdışında ki pahalı gelen fiyatlar sebebiyle Türkiye’de ki döviz kurunu kendi lehlerine çevirerek konaklama, transfer ve operasyon her şey dahil paketler ile ülkemizden memnun bir şekilde ayrılmaktadırlar.

Büyükşehirler olmak üzere Türkiye’nin bir çok şehrinde saç ekim merkezi açılmış olup, İstanbul uluslararası bilinen ve global bir şehir olduğundan daha fazla tercih edilmektedir.
 

Saç Ekimi İstanbul Fiyatları

İstanbul'daki saç ekimi fiyatları büyük ölçüde kendini göstermektedir. Doğru yerin doğru araştırma yapılarak bulunmasını sağlamak için pek çok seçenek olsa da lüks ve pahalı yerler olduğu gibi aynı zamanda çok ucuz ve çok kötü deneyim yaşatan yerler de mevcuttur. Burada ki temel ölçüt ortası diyebileceğimiz saç ekim merkezlerini iyi bir araştırmayla bulmaktır.

İstanbul’da 100 üzerinde saç ekim merkezi bulunmakta olup bazıları ruhsatsız şekilde işlem yapmakta olmakla birlikte hastanın sağlığını tehdit edecek boyutlara çıkarmaktadır. Estetik bir görünüş için sağlığınızdan olmamak adına araştırmanızı detaylı şekilde yapmanız gerekmektedir.

Yazımızda saç ekimi fiyatları ve onu etkileyen faktörleri en ince detaylı şekilde size aktarmaya çalıştık. Detaylı sorularınız ve ekstra bilgi almak için iletişim kurarak bize ulaşabilirsiniz.