SAÇ EKİMİ

Safir FUE
Saç Ekimi

"Safir FUE, standart FUE prosedürünü, normal FUE yöntemine göre tercih edilebilir hale getiren maksimum sayıda greft elde edilmesini sağlayan bir yöntemdir."

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte saç ekimi operasyonlarında kullanılan tekniklerde de gelişmeler yaşanmaya devam etmektedir. Saç dökülmesi tedavilerinde kalıcı çözüm olan saç ekimi 21. Yüzyılda erkekler tarafından sıkça tercih edilmeye başlamıştır. Ön çizgisi bozulan ya da saçlarında seyreklik problemi yaşayan kadınlar da aynı şekilde son yıllarda saç ekimini tercih etmeye başlamıştır.

Günümüzde en fazla tercih edilen FUE Saç Ekimi Tekniği başarı oranlarıyla dikkat çekmektedir. Yaşanan son gelişmeler ile safir madeninden özel olarak üretilen safir uçlar ile Safir FUE Saç Ekimi Tekniği, saç ekimi operasyonlarına yeni bir soluk kazandırmıştır.
 

Saç Ekiminde SIFIR Ağrılı Yöntem!

İnsanların saç ekimi videolarını izledikten sonra oluşan acaba çok ağrı ve acı olur mu düşüncesini ağrısız ve iğnesiz lokal anestezi ile tamamen ortadan kaldırmaktadır. Bu sebeple daha iyi bir saç ekimi deneyimi yaşayarak insanlar evlerine mutlu şekilde dönmekte daha rahat bir süreç geçirmektedir. Minimum seviyede tutulan ağrı böylelikle tamamen sıfır seviyesine inmektedir.
 

İğnesiz Anestezi Nedir?

İğnesiz ve ağrısız lokal anestezi son dönemde yaygınlaşan bir terimdir. Anestezik madde basınçla püskürtme yapılarak bölgeye lokal şekilde uygulanmaktadır. Bu işlem sırasında yine ağrı veya herhangi bir acı hissedilmemektedir. Uyku halindeki anesteziye kıyasla vücuda etkileri daha az ve daha sağlıklı bir anestezi yöntemidir.
 

Safir FUE ile ve Metal Slit ile Yapılan FUE Karşılaştırması

Safir FUE Saç Ekimi Tekniği, saç köklerinin yerleştirileceği kanallarda farkını ortaya koymaktadır. Çok kıymetli bir maden olan safirden üretilen uçlar yardımıyla kanal açma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Daha ince çalışma opsiyonu sunan safir uçlar, daha az kabuklanma sağlamakta, iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.

Safir FUE Saç Ekimi Tekniği’nde, metal uçlarla yapılan FUE Tekniği’nde ki süreç izlenmektedir. Mikro motor yardımıyla saçın arka bölgesinde, ensenin üst kısmında yer alan donör bölge adı verilen noktadan saç kökleri alınmaktadır. Alınan saç köklerine greft adı verilmektedir. Greftler köklerinin birli, ikili, üçlü oluşuna göre ayrıştırılmaktadır.

Safir FUE Saç Ekim Tekniği’nin ön plana çıktığı kanal açma işleminde, mikro kanallar açılmaktadır. Metal uçlar ile kanalları, bu kadar minimal açmak ve saç köküne uygun şekilde açmak mümkün değildir. Saç kökleri safir uç ile açılan kanallara ekilmektedir. Safir uç ile açılan kanalların minimal ve saç köküne daha da uygun oluşu sebebiyle daha fazla kanal açılarak daha yoğun saçlara sahip olunabilmektedir.

Kimi saç ekim merkezleri yoğunluk konusunda astronomik sayılar vererek saç ekimi yaptıracak bireyi yanlış yönlendirmektedir. Saç ön çizgisine cm2’ye 70-75 kök gelecek şekilde bir ekim yapmak zor olacağı gibi yapıldığında doğal görünümü etkileyen sonuçlarla karşılaşılması muhtemeldir.  Doğal saç açısını, çıkma yönünü etkileyerek halk arasında tabir edilen çim adam stilinde bir saça dönüşebilmektedir.

Safir Uç ile Yapılan FUE Saç Ekiminin Metal Slite Göre Avantajları

  • Safir uçlar metal uçlara göre daha pürüssüz, ince ve keskindir. Kanal açılırken sağladığı mikro kanal avantajı ile kabulanmayı azaltır, iyileşme süresini ise kısaltmaktadır. Bu da daha az doku hasarı olacağından saçların tutunmasının kuvvetlenmesi risklerin azalması anlamına gelmektedir.
  • FUE Saç Ekimi’nde safir uçlar ince oluşu sebebiyle daha fazla kanal açabilmektedir. Bu da seyreklik problemi yaşayan bireyler için birebir çözümdür. İlerleyen dönem de saç dökülmesi devam etse dahi sık yapılan kanallar sayesinde saç yoğunluğu normal standartlarda kalacaktır.
  • Ekilen greftlerin sık oluşu ile birlikte doğal görünümü arttırarak sanki hiç saç ekimi operasyonu geçirmemiş izlenimi vermektedir.
  • Kanal açılması için enjekte edilen sıvının daha az oluşunu mümkün kılar. Bu da daha az ödem düzeyi demektir. Hastalar için operasyon sonrası daha konforlu olmaktadır.
  • Açılan mikro kanallar sebebiyle iyileşme çok daha hızlı olacak, deri üzerinde herhangi bir doku hasarına yol açma durumu olmadığından pürüzsüz bir birleşme olacaktır.
  • Greftlerin kendi boyutlarında kanallara ekilmesinden kaynaklı olarak, yerinden oynaması, düşmesi gibi bir ihtimal söz konusu değildir.


FUE Saç Ekimi Tekniği 2004 yılından günümüze uluslararası alanda uygulanmaktadır. Elde edilen sonuçlar sonucu gelişme gösterek ilerlemek bir teknik için en önemli özelliktir. Saç ekimi yaptıracak bireyin daha konforlu daha kaliteli bir saç ekimi deneyimine ulaştırmak saç ekim merkezlerinin asıl amacı olmalıdır. Istanbul Hairline Saç Ekim Merkezi’de bu doğrultuda hizmet vermekte olup, öncelikle bireylerin mutluluğuna önem vermektedir. Sizde Istanbul Hairline’da yapılan ileri teknoloji Safir FUE Saç Ekim Tekniği’nden yararlanmak için iletişime geçebilirsiniz.