SAKAL ve BIYIK EKİMİ

Sakal ve Bıyık
Ekimi

"Seyrek olan bıyık ve sakallar, sakal ve bıyık ekimi sonucu gürleştirilerek doğal görünüme sahip olunması sağlanır. Sakal ekimi ve bıyık ekimi teknikleri nelerdir?"

Sakal ve bıyık erkekler için insanlık tarihi boyunca vazgeçilmez bir unsur olarak karşımıza çıkmıştır. Görünüşü tamamen değiştiren, gür ve güzel uzayan sakal ve bıyık çoğu erkeğin hayalidir. Genetik yapı, kullanılan ilaçlar ya da herhangi bir nedenle sakal çıkmaması ya da seyrelmesi mümkündür.

Sakal ekimi ve bıyık ekimi ile bölgede yer alan yoğunluğu arttırmak, kıl köklerinin arttırılması ve istenilen seviyeye getirilmesi mümkündür.

 

Kolaylıkla Ulaşılan Bir Teknik Olan Sakal ve Bıyık Ekimi Sorunları Ortadan Kaldırıyor


Dış görünüşte özgüven kaybı yaşayan insanlarda özellikle tercih unsuru haline gelen estetik, bir çok dala ayrılmaktadır. Saç ekimi ile erkeklerin en çok tercih yöntemden sonra sakal ekimi ve bıyık ekimi gelmektedir.İstenilen gür, yoğun ve kalıcı bir sakal, bıyık görüntüsüne sahip olarak özgüven porblemini tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Bunlar insanı tatmin eden bu operasyona iten koşullar ancak klinik ve uzman seçimlerine ekstra özen göstermek gerekmektedir. Aksi takdirde sonuç hüsran olabilmektedir. Güvenilir, deneyimli, kaliteli ekipmanlar kullanan klinikler her zaman birinci tercihiniz olmalıdır.Sakal ve Bıyık Ekimi Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Çeşitli nedenlerle kayıp olan sakal ve bıyıklar, doku hasarı olmadığı sürece başarılı bir operasyon süreci ile tamamen olumlu sonuçlar elde edilmektedir. Sakal ekimi ve bıyık ekimi 20’li yaşların ortasına gelirken yaptırılması daha ideal bir yaş aralığı olacaktır.Doğru Kurumdan Alınması Gereken Hassas Bir Tedavi Olan Sakal ve Bıyık Ekimi


Sakal ekimi ve bıyık ekimi doğru, uzman ellerde yapılması gereken bir operasyondur. Daha önce bu konuda yetkinliği ispatlanmış bu işi yeni öğrenmeyen ekibi de kendisi gibi deneyimli birlikte çalışan, sizi başarılı sonuca ulaştıracaktır. Daha önce operasyona giren hasta yorumları, öncesi ve sonrası sonuçları, operasyon süreci desteği, operasyon sonrası desteği gibi bir çok kriter göz önünde bulundurulması gerekmektedir.


 

İstanbul Sakal Ekimi Ve Bıyık Ekimi


Türkiye’nin ve Dünya’nın dört bir yanından ziyaretçiler İstanbul’da yer alan merkezleri tercih etmektedir. Istanbul Hairline, Istanbul’da hizmet veren hasta memnuniyeti odaklı yapısıyla hiçbir şikayeti olmayan bir kurumdur. Deneyimli ve bu konuda uzman ekibiyle saç, sakal, bıyık ve kaş ekimi operasyonları gerçekleştirmektedir.Sakal Ekimi ve Bıyık Ekimi Neden Yapılmalıdır?


Dış görünüşünden rahatsız olan ve özgüven konusunda sorun yaşayan kişilere kalıcı çözüm olarak sunulmaktadır. Bu sayede dış görünüş problemi artık sorun halinden çıkacak tamamen ayna dostu olacaktır. Bu operasyonlar sayesinde süreç sonunda başarılı bir sonuca ulaşılabilmektedir.

 

Sakal Ekimi ve Bıyık Ekimi Öncesinde Nasıl Bir Süreç Vardır?


Operasyon öncesinde kişinin daha önce geçirdiği hastalıklar, ameliyatlar, sigara kullanımı, alkol kullanımı gibi bilgiler alınır. Ardından kan testlerine tabi tutularak bulaşıcı bir hastalık olup olmadığı saptanmak üzere tahlili tamamlanır. Ardından ekimin yapılacağı bölge muayene ile kişinin de isteklerine bağlı olarak belirlenir. Tahliller sorunsuz sakal ekimi ve bıyık ekimine engel bir durum yoksa operasyon başlatılır.

 

Ekim İçin Kökler Nereden Alınır?


Kaş ekimi ve bıyık ekimi öncesinde kökler donör alan adı verilen saçın arka bölgesi, ensenin üst kısmından alınmaktadır. Buradan mikro motor yardımıyla alınan kökler dokuya herhangi bir zarar vermeden alınarak sakal ve bıyık bölgesine yerleştirilir. Saç köklerinin alındığı bölge homojen bir alım gerçekleştirileceğinden görünüş anlamında hiç bir sıkıntı yaşanmamaktadır.

Sakal Ekimi ve Bıyık Ekiminde Hangi Teknik Kullanılır?


Sakal ekimi ve bıyık ekimi operasyonlarında en çok tercih edilen yöntem olan FUE, kişinin isteğine bağlı olarak DHI yöntemi de kullanılabilmektedir. FUE’de özel safir uçlarla ekim yapılarak açılan kanallar ince, kök ile uyumlu ve daha yoğun bir ekime imkan sunmaktadır. Bıyık için ortalama 400 kök, sakal için ise ortalama 2500 kök ekimi yapılmaktadır. Kişinin yüz yapısına bağlı olarak sayı artabilir ya da azalabilmektedir.

Sakal Ekimi ve Bıyık Ekimi Ne Zaman Sonuç Verir?


Sakal ekimi ve bıyık ekiminin ardından zaman süreci sabredilmesi gereken ve moralin yüksek tutulması gereken bir süreçtir. 2 günlük bir dinlenme sürecinin ardından normal hayata dönülebilir. 10. Gün kabuk dökme işleminden sonra 3. Ay ilk sonuçlar, 6. Aydan sonra ise net sonuçları görmeye başlayabilirsiniz.