Sıkça Sorulan
Sorular

Saç Ekimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 

Korona Virüs (COVID-19) Saç Ekimine Engel Midir?
Istanbul Hairline Saç Ekim Merkezi, dünyayı etkileyen COVID-19 virüsüne karşı fiziksel alan ve ekip olarak tüm önlemleri almıştır. Tüm personel düzenli olarak testlere tabi tutulmaktadır. Operasyona girecek hastalar muayene de rahatsızlık ve şikayetleri alınırken COVID-19 hakkında gerekli tüm değerlendirmeler yapılmakta olup, kan testleri ile raporlar kesinleştirilmektedir.

Kimlere Saç Ekimi Yapılabilir?
Erkekler ve kadınlara saç ekimi sorunsuz şekilde uygulanabilmektedir. Herhangi bir kaza veya fiziksel yaralanma sonucu doku kaybına uğramamış, saç kökü hücreleri canlı olan her bireye saç ekimi yapılmakta olup başarı sağlanmaktadır.

Saç Ekimi Kimler Tarafından Yapılmalıdır?
Saç ekimi operasyonu uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir estetik müdahaledir. Steril ortamda yapılması gereken bu operasyonu sadece uzman kişiler yapmalıdır.

Saç Ekimi Nerede Yapılır?
Saç ekimi operasyonu sadece steril şartlar barındıran klinik ve hastanelerde yapılmalıdır. Olası komplikasyonlara karşı önlem alınmalıdır.

Saç Ekimi Operasyonu İçin Uygun Olup Olmadığımı Nasıl Anlayabilirim?
Saç ekimi operasyonu gerçekleştirmeden önce, bir klinikten randevu alarak birebir saç analizi yaptırabilrsiniz. Bunun sonucunda saç ekimine uygunluk durumunuz, ne kadar köke ihtiyacınız olduğu netleşecektir. Ya da kliniğe gitmeden direkt olarak online analiz yaptırarak fiziksel muayene ile birebir aynı bilgileri elde edebilirsiniz.

Kaç Grefte İhtiyacım Var?
İhtiyaç duyulan greft miktarı ancak analizler sonucu anlaşılabilmektedir. Uzman tarafından yapılan incelemeler sonucu net sayı aktarılmaktadır. Istanbul Hairline Saç Ekimi Merkezi, bütün operasyonlarında maksimum greft çalışması yapmaktadır.

Tıraşsız Saç Ekimi Yapılabilir Mi?
Özellikle kadınlarda tıraşsız saç ekimi mümkündür. Erkeklerde ise açıklık sadece ön çizgi ise tıraşsız saç ekimi mümkündür.

Kadınlarda Saç Ekimi Mümkün Müdür?
Hem erkeklerde hem de kadınlarda operasyonlar sorunsuz şekilde yapılmaktadır.

Saç Ekimi Operasyonu için Yaş Sınırlaması Kaçtır?
Saç ekimi 18 yaş altı kişilere yapılmamaktadır. 20’li yaşların başında ise saç dökülmesinin devam edip edilmediğine bakılması gerekmektedir. Detaylı analiz ve durum değerlendirilmesinin yapılmasının ardından netleşmektedir.

Operasyon Süresi Ne Kadardır?
Saç ekimi operasyonu ekilecek greft miktarına bağlı olarak 6-9 saat aralığında gerçekleşmektedir.

Ekilen Saçların Tamamı Ne Kadar Sürede Çıkar?
Saç ekimi operasyonu sonrası ilk sonuçlar şok dökülmenin ardından 3. Ayda gözlemlenmektedir. 8. Aya gelindiğinde ön hattınız artık belirginleşmiş ve yoğunluk artmış olacaktır. 1. Yıla gelindiğinde tüm ekilen saçlar çıkmaktadır.

Saç Ekiminin Sağlığa Zararı Var Mıdır?
Sağlığa hiçbir zararı bulunmamaktadır. İğnesiz lokal anestezi uygulaması ile de hiç bir ağrı ve acı hissedilmemektedir.

Saç Ekimi Kaç Kere Yaptırılabilir?
Saç ekimi operasyonu hastanın saçının açıklığına bağlı olarak iki seans gerektirebilir. Normal şartlar dışında ekstra operasyon istendiğinde donör alanın kuvvetli olmasına bağlı olarak operasyon sayısı değişmektedir.

Ekilen Saçlar Doğal Görünüm Sağlar Mı?
Saç ekiminin temel amacı eski saçlarınıza doğal görünümü ile kavuşturmaktır. Ön saç çizgisi, kullanılan teknik, ekilecek greft sayısı doğal görünüm sağlamak için uzman tarafından belirlenmektedir.

Gelecekte Saç Ekiminin Yerini Alabilecek Bir Opsiyon Olacak Mı?
Saç ekiminin yerini alabilecek tek opsiyon ancak saç klonlama olabilir.

Saç Dökülmesi Durdurulabilir Mi?
Saç dökülmesi kellik oluşumuna kadar gittiyse ancak saç ekimi operasyonu ile estetik görüntüsü düzeltilebilir.  Mevcut saçlarda ise doğal şampuan kullanımı ve PRP tedavisi ile saç dökülmesinin önüne geçilebilmektedir.

Ekilen Saçlar Dökülür Mü?
Ekilen saçlar kalıcı saçlardır. Operasyon sonrası süreçte herhangi bir darbeye maruz kalmadığı sürece kalıcı olarak dökülme yaşanmamaktadır. Ekilen saçlar operasyondan 1-1.5 ay sonra şok dökülme yaşadıktan sonra tekrar uzamaya başlamaktadır.

Saç Ekimi Kansere Yol Açar Mı?
Saç Ekimi 90’lı yılların ortasından itibaren yapılmakta olup hiçbir sonuç sonrasında kanser veya bir hastalığa sebebiyet vermemiştir.