KAŞ EKİMİ

Kaş
Ekimi

"Yüz ifadesinin en önemli ayrıntısı olan kaşlar, estetik problem olan kişilerde kaş ekimi sonrası doğal bir görünüme kavuşabilir. Kaş ekimi nasıl yapılır? Kaş ekimine uygun muyum?"

Kaşlar yüz ifadesini yansıtan en önemli noktalardan bir tanesidir. Son zamanlarda özellikle kadınlar kaş tasarımlarına fazlasıyla ilgi göstermektedir. Çeşitli estetik türleri arasında, kaşlarını kalıcı şekilde yoğunlaştırmak isteyen kadınlar kaş ekimine son yıllarda fazlasıyla eğilim göstermiştir. Kaş ekimi operasyonu sonrası kaşlar artık daha yoğun ve şekilli kaşlara sahip olunabilmektedir.
 

Çeşitli makyaj malzemeleri veya kozmetik ürünleri ile yoğun ve şekilli kaşlara sahip olunabilir. Ancak kaş ekimi harici hiç bir sonuç kalıcı olmamaktadır. Yapay olduğundan uzun süreli kullanımlarda kaş yapısına daha da zarar verip inceltebilmektedir.


Kişiler için ekstra zaman kaybının yanı sıra, maddi açıdan da fazlasıyla yıpratmaktadır. Tüm bunlar değerlendirildiğinde kaş ekimi hem yüzün anatomik yapısına uygun şekilde çizilip ekim işlemi gerçekleştirilmektedir.


KAŞ EKİMİ NASIL YAPILIR?


Kaş ekimi uygulaması saç ekiminde de kullanılan DHI Tekniği ile yapılmaktadır. Saç ekimiyle ilgili neredeyse tüm süreç aynı şekilde işler. Saçın arka bölgesi olan donör alandan kökler toplanarak kaş bölgesine nakli gerçekleştirilir.
Donör alandan alınan kökler kaşların uzama yönüne doğru olacak doğal görünümü hiç bir şekilde bozmadan ekilmektedir. Yüzün şekli, kişinin istekleri ile birlikte tamamen uyumlu şekilde bir kaş ekimi operasyonu gerçekleştirilmektedir.
Uzman ve uzman ekibe yaptırılmayan kaş ekimi operasyonu komplikasyonlar, iz bırakma gibi sonuçlar doğurabilir. Klinik ve uzman seçimlerinize özen göstermeniz gerekmektedir.


KAŞ NAKLİ MERKEZİ NASIL SEÇİLMELİ?


Kaş ekimi yapılmadan önce bu doğrultu da işlem gerçekleştiren tüm merkezler titizlikle araştırılması gerekmektedir. Yaptığını iddia eden ancak kurumsal doğrultuda çalışmayan çok fazla ekim merkezi bulunmaktadır. Öncelikle detaylı sorularınıza cevap bularak, sonrasında sizi en çok tatmin eden güvenilir olan somut örnekli merkezi tercih edebilirsiniz.

Uzman ile birebir görüşerek oluşturmak istediğiniz kaş şeklinizi, kaşlarınızın çıkış yönü gibi detayları muayenenizde görüşerek aklınızda ki tüm soru işaretlerini silebilirsiniz.
Bu konuda kaş ekimi yaptıranların yorumlarını dikkate de alarak merkez tercihinizi bu bağlamda sonuçlandırabilirsiniz.EKİM YAPTIRDIKTAN SONRA NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

 

Kaş ekimi sonrasında karşınıza çıkabilecek kızarıklık ve bölgede oluşan kabuklanmadır. Saç ekimine benzer bir süreçte kaş ekimi süreci de devam etmektedir.
Kızarıklar normal olmakla birlikte, kabuklarında eller ile soyulup sökülmeden kabuk dökme zamanının beklenmesi gerekmektedir. İlk gün su ile temastan ve ilk 10 günd darbelerden kesinlikle korunmalıdır.
 

Ekilen kaşlar ilk zamanlar seyrek ve cılız gözükebilir ancak bu süreçte moralinizi yüksek tutmalı, sürecin tamamlanmasını beklemelisiniz. Ekilen kaşlar 3.aydan itibaren yoğunlaşmaya 8.aya gelindiğinde yoğun kaşlara sahip olunmaktadır. Süreç sonunda tamamen doğal ve kalın bir kaş stiline sahip olunmaktadır.DOĞAL KAŞLARA EKİM İLE KAVUŞMAK MÜMKÜN MÜ?


Kaş ekimi yaptırmak isteyenlerin belki de en çok kaygılandığı konulardan biridir. Kaş ekimi sonrası tamamen doğal, yüz yapısına uygun ve kalıcı kaşlara sahip olunmaktadır. Tabii ki bunun için en önemli ölçüt, kaş ekimi yapacak uzmanın deneyimidir. Tamamen profesyonel bir ekip ile çalışılması gerekmektedir.

Kaş ekimi başarı oranı ekim yapılan merkezin deneyimi ve tecrübesiyle doğru orantılıdır. Kaş ekimi steril bir ortamda, uzman eller tarafından mükemmel sonuçlara ulaştırabilir.İKİNCİ KEZ EKİM YAPILIR MI?    


İlk ekimden yaklaşık 1 sene geçtikten sonra kaşlarınız halen seyrek geliyorsa, tabii ki ikinci ekim yapılabilir. Ancak burada uzmana danışmakta fayda var. Ekilebilecek maksimum alan sağlandı ise ikinci kaş ekimi operasyonu yapılması sağlıklı olmayabilir.KAŞ EKİMİNE UYGUN MUYUM?


Kaşınızda herhangi bir kaza sonucu kaş dökülmüş orada ki hücre dokularının canlılığı kaybolduysa, piercing ya da çeşitli nedenlerden iz yok ise kaş ekimi için uygun aday olabilirsiniz. En net sonuç için muayene olarak sonucu net şekilde öğrenebilirsiniz.
Ekim için uygun olup olmadığınızı ücretsiz analiz ile Istanbul Haırline’dan öğrenebilirsiniz.